سبک زندگی سالم

  1. صفحه اصلی
  2. سبک زندگی سالم
سبک زندگی سالم

سبک زندگی سالم

آنچه که امروز مورد توجه جوامع پزشکی قرار گرفته این است که شیوه زندگی سالم میتواند مشکل گشای بسیاری از بیماری‌ها و بالا بردن سلامت عمومی جامعه شود.

در این سبک از زندگی باید به تمامی ابعاد زندگی (سلامت جسمی و سلامت روانی) توجه شود که در زیر به آنها اشاره می‌گردد.

سلامت جسم:

شامل تغذیه سالم و متناسب با سن، خواب کافی، ورزش روزانه، عدم اعتیاد به دخانیات و داشتن وزن مناسب می‌باشد با رعایت تمامی این موارد می‌توان سطح سلامت فردی و اجتماعی را ارتقا بخشید.

برای مثال ورزش روزانه و تغذیه مناسب در عدم ابتلا به دیابت بسیار موثر است.

سلامت روان:

توجه به این حوزه نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و عدم توجه به آن مشکلات زیادی را به دنبال خواهد داشت، سلامت روانی ارتباط تنگاتنگی با سلامت جسم دارد و اگر مشکلات روانی برطرف نشوند اثرات مخرب خود را روی جسم فرد خواهند گذاشت، به همین علت بسیار ضروری است که به افراد جامعه در این حوزه آگاهی های لازم داده شود.

متأسفانه به علت عدم توجه به این حوزه، بسیاری از افراد جامعه به مشکلاتی مثل افسردگی‌های پنهان، اختلالات روانی و ...دچار هستند که حتی خودشان نیز نمی‌دانند و همچنین ممکن است بسیاری از بیماری‌های جسمی نیز به همین علت بروز کنند.بنابراین بسیار ضروری است که در مورد سلامت روحی و جسمی اطلاعات کافی کسب کنید و در داشتن زندگی سالم کوشا باشید.

برای رسیدن به یک سبک زندگی سالم لازم است که:

  • تغذیه مقوی و سالم داشته باشید.

  • میوه و سبزیجات را در برنامه غذایی روزانه خود حتما قرار دهید.

  • خواب کافی و در زمان مناسب داشته باشید. ( زمان مناسب خواب ۱۱ شب تا ۷ صبح می‌باشد.)

  • خود را در معرض رفتار‌های پرخطر مثل اعتیاد به سیگار و.. قرار ندهید.

  • شناخت کافی از ویژگی‌های درونی و روانی خود به دست آورید.

  • به شرایط روحی و روانی خود توجه ویژه فرمایید و در صورت لزوم از مشاور و یا پزشک مربوطه کمک بگیرید.


 
آواتار نویسنده

درباره نویسنده

دایرکتوری پزشکان طب رسانه در حال حاضر بعنوان یکی از بزرگترین دایرکتوری های تخصصی پزشکان ایرانی و کلینیک های پزشکی فعالیت خود را آغاز نموده است. این دایرکتوری با برقراری ارتباط میان مخاطبین و پزشکان و کلینیک های پزشکی در صدد است تا هر روز کیفیت خدمات خود را بعنوان بک وب دایرکتوری تخصصی، توسعه دهد. فرایند عضویت و ثبت نام در این پایگاه بسیار ساده است و افراد و کلینیک های متقاضی می توانند فعالیت خود را در این صنعت شروع نموده و با امکانات مدیریتی که در اختیار آنها قرار می گیرد کلیه اطلاعات کلیدی و تخصصی خود را به شکل طبقه بندی شده بنحوی که برای علاقمندان به سهولت در دسترس باشد، در پروفایل ویژه خود وارد کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*